KILIÇDAROĞLU: "TÜGVA’CILARI YERLEŞTİRMEK İÇİN TÜRKİYE’NİN EN PARLAK ZİHİNLERİNİ EKMEKSİZ BIRAKTINIZ"

kilicdaroglu-tugva-cilari-yerlestirmek-icin-turkiye-nin-en-parlak-zihinlerini-ekmeksiz-biraktiniz.jpg


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "MEB’e gittim, bakan demir kapılar arkasında gizlendi. Beklediğimiz sonuç elbette. Ne diyecek? 'Bakanlığı torpile peşkeş çekmedim' mi diyecek? Diyemez. Ancak kaçar. Torpil her yere sirayet etmiş durumda. Tüm devlet kurumları kanserin son safhasında. TÜGVA’cıları yerleştirmek için Türkiye’nin en parlak zihinlerini ekmeksiz bıraktınız. O zincirler sizi koruyamayacak, az kaldı. Hangi kurum çürüdüyse tanışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, mülakat mağdurlarının sorunlarını dile getirmek için bugün Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) gitti. İçeri alınmayan Kılıçdaroğlu, kendisi gelmeden hemen önce kilitli vurulan demir kapının önünde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, MEB’in önünden ayrıldıktan sonra sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'i işaret ederek şunları kaydetti:

"MEB’e gittim, bakan demir kapılar arkasında gizlendi. Beklediğimiz sonuç elbette. Ne diyecek? 'Bakanlığı torpile peşkeş çekmedim' mi diyecek? Diyemez. Ancak kaçar. Torpil her yere sirayet etmiş durumda. Tüm devlet kurumları kanserin son safhasında.

Bakmayın siz binaların koca koca oluşuna, içinde çalışan tek bir şey yok. Sarayın emirlerini uygulayan zalimler; acı içinde kıvranan dürüst bürokratlar. O dürüst bürokratlar için de dayanıyorum o kapılara. Sabretsinler, az kaldı.

Ayrıca buradan seslenmek istiyorum zalimlere. Sizleri bağışlamak, haksızlık yapılanlara cefadır. TÜGVA’cıları yerleştirmek için Türkiye’nin en parlak zihinlerini ekmeksiz bıraktınız. O zincirler sizi koruyamayacak, az kaldı. Hangi kurum çürüdüyse tanışmaya devam edeceğiz."


Kaynak : https://www.cumhurhaber.com/kilicda...parlak-zihinlerini-ekmeksiz-biraktiniz/33248/
 
Üst