Sorgun Mezarlığı yanında vatandaşlardan kaza isyanı

Sorgun Mezarlığı önünde bulunan virajı alamayarak kaldırımı aşıp bahçeye uçan araç hurdaya dönerken aracın sürücüsü şans eseri araçtan burnu bile kanamadan çıktı.

Kazanın meydana geldiği yerde ikamet eden vatandaşlar, kavşakta kazasız gün geçmediğini, bazen 2-3 tane kaza olduğunu belirterek, yetkililerden önlem alınmasını istedi.

Kaza Sorgun Titreyengöl Caddesinde Titreyengöl istikametinden Sorgun Bulvarı istikametine seyir halindeki T.K.’nin kullandığı 06 FC 446 plakalı aracın, Sorgun Mezarlığını geçtikten sonra sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle virajı alamayarak kaldırıma çarpıp yol kenarında bulunan bahçeye takla atması sonucunda meydana geldi.
Araç sürücüsü T.K., büyük bir şans eseri takla attıktan sonra bahçe duvarının üzerinde ters dönen ve hurdaya dönen araçtan burnu bile kanamadan çıktı. Kazanın ardından olay yerine Antalya Büyükşehir belediyesi İtfaiyesi Kurtarma ekibi ve 112 sağlık ekibi sevk edilirken araç sürücüsü T.K. önemli bir şeyinin olmadığını belirterek sağlık ekibinin tedavi ve hastaneye gitme talebini kabul etmedi.
ÖNLEM ALMAK İÇİN BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?
Kaza yerine gelen ve kazanın meydana geldiği yerin yakınında ikamet ettiğini belirten vatandaşlar, burada her gün kaza olduğunu, bazı günlerde 2-3 tane kaza meydana geldiğini belirterek “Artık ne zaman bir fren sesi, güm diye bir ses duysak kaza olduğunu anlıyor ve koşuyoruz. Buradan günde 3-4 tane araç çıkardığımız oldu. Yoldan mıdır, sürücülerden midir bilinmez. Ama burada ölümler yaşanmadan önlem almak lazım. Yetkililer bu yola önlem almak için birilerinin ölmesini beklemesin. Bahçe sahibi artık bahçe duvarını yaptırmaktan bıktığı için duvarı yaptırmıyor. Lütfen bir önlem alınsın. Biz kaza sesi duymaktan araç ve yaralı çıkarmaktan bıktık” şeklinde konuştula
r.

Kaynak : https://www.haberci07.###/sorgun-mezarligi-yaninda-vatandaslardan-kaza-isyani/43087/
 
Üst